Górski Bieg Frassatiego z deszczem nagród w plebiscycie najlepszy bieg górski "Złote Kozice"

Nasza impreza najlepszym biegiem górskim na długim dystansie i najlepszym debiutem organizacyjnym roku. Z Ludwikowic Kłodzkich wracamy z aż trzema statuetkami!

2019-11-25

Co roku pod koniec sezonu Attiq Ligi Biegów Górskich portal biegigorskie.pl organizuje plebiscyt biegaczy na najlepsze biegi górskie w Polsce. Konkurs jest tym cenniejszy, w plebiscycie mogą głosować tylko ci biegacze, którzy w danym sezonie w biegu uczestniczyli. Uczestnicy biegów mogli w tym roku oddawać swoje głosy na 314 biegów, które podzielono na cztery kategorie. Trzy najlepsze biegi w każdej z nich otrzymują statuetki złotych, srebrnych i brązowych kozic. Spośród wszystkich biegów przyznawane są też kozice w klasyfikacji OPEN (tutaj statuetki trafiają do 10 najlepszych imprez). Klasyfikowane są również dwie kategorie specjalne: debiut organizacyjny roku i najlepszy festiwal biegowy (dla imprez, na których rozgrywane są przynajmniej trzy biegi dla dorosłych).

Górski Bieg Frassatiego, który zorganizowaliśmy w czerwcu w Międzybrodziu Bialskim, walczył o dobre miejsca w trzech kategoriach: Bieg na długim dystansie (najmocniej obsadzona, w sumie aż 104 biegi), debiut organizacyjny roku oraz klasyfikacja OPEN. W każdej z nich otrzymaliśmy statuetkę kozicy, w tym aż dwie koloru złotego. Głosami biegaczy Bieg Frassatiego został wybrany najlepszym biegiem na długim dystansie, najlepszym debiutem organizacyjnym, a w klasyfikacji OPEN zajęliśmy bardzo wysokie czwarte miejsce, ustępując tylko uznanym, dużym zawodom z wieloletnim doświadczeniem: Biegowi o Breńskie Kierpce, Biegowi na Wielką Sowę i kultowemu Biegowi Rzeźnika. Z gali zorganizowanej w Ludwikowicach Kłodzkich wracamy więc z trzema statuetkami. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom plebiscytu!

Druga edycja biegu otrzyma w związku z tym kategorię M w Lidze Biegów Górskich (najwyższą z możliwych).

Dodatkową satysfakcją jest fakt, że Górski Bieg Frassatiego był imprezą kameralną (co jest charakterystyczne dla pierwszych edycji biegów), o najniższej frekwencji spośród najlepszej 12 biegów w klasyfikacji OPEN.

Bardzo dziękujemy Wam, drodzy biegacze, za każdy głos oddany na Górski Bieg Frassatiego.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy swoją życzliwością i zaufaniem wobec nas współtworzyli ten projekt. Nawet najlepszy pomysł organizatora nie miał by szans na urzeczywistnienie, gdyby nie przychylność sponsorów (w tym sponsora głównego – PKN Orlen), partnerów instytucjonalnych i wielu zaangażowanych wolontariuszy.

W tegorocznej edycji wzięło udział 294 biegaczy, a metę nad samym brzegiem jeziora Międzybrodzkiego, pomimo upalnego dnia, osiągnęło 292 z nich. 100 dzieci wystartowała w Dziecięcych Biegach Frassatiego, a w pikniku rodzinnym w strefie startu i mety łącznie uczestniczyło kolejne kilkaset osób.

Już w najbliższą niedzielę, 1 grudnia o 20:00 otworzymy zapisy na drugą edycję biegu. Przygotowujemy dla Was 500 pakietów startowych i liczne atrakcje. Impreza odbędzie się w sobotę 20 czerwca 2020 r. w Międzybrodziu Bialskim.  Spotkajmy się w Krainie beskidzkich jezior!

Aktualności

nd pn wt śr cz pt sb

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

Dzisiaj: 13.04.2021

KONTAKT

biegfrassati@gmail.com
tel.:+48 664 909 239

SOCIAL MEDIA

youtube-icon