Robert Faron i Urszula Paprocka zwycięzcami Górskiego Biegu Frassatiego 2020

W Mistrzostwach Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich najlepszy ks. Tomasz Szady. Prezentujemy wyniki rywalizacji.

2020-09-27

W deszczową sobotę 26 września na starcie w Międzybrodziu Bialskim stanęło 243 zawodników. Trasę o dystansie 21,1 km z sumą podbiegów 1070 m. najszybciej, bo w czasie 1:41:00 pokonał Robert Faron (Salco Garmin Team). Najszybszą z pań była Urszula Paprocka (Nowa Huta Team), która do mety dotarła w czasie 1:53:54, co jest również najlepszym historycznie wynikiem kobiecym (trasa w tym roku była skrócona o 700 m względem ubiegłorocznej).
Kolejne miejsca na podium wywalczyli - wśród mężczyzn - Błażej Knutelski (Gorący Potok Team, 1:41:40) i Rafał Jura (1:42:38), a w rywalizacji kobiet Paulina Tracz (Salco Garmin Team, 1:54:58) i Anna Kącka (Buff Team Poland, 2:07,51).
Pełne wyniki biegu znajdziesz TUTAJ. Należy uwzględnić fakt, że kategoriach  wiekowych nie nagradzaliśmy osób nagrodzonych w ramach miejsc 1-5 klasyfikacji OPEN kobiet i mężczyzn.

W ramach Górskiego Biegu Frassatiego rozegrano też Mistrzostwa Polski Duchowieństwa w Biegach Górskich. W tej klasyfikacji wystartowało 9 zawodników, a walka o podium była bardzo zacięta. Zwyciężył ks. Tomasz Szady z Tomaszowa Lubelskiego (1:57:55), a tytuł wicemistrzowski przypadł ks. Michałowi Kozakowi z Sanoka (2:00:38). O trzecim miejscu na podium zadecydowała różnica kilkudziesięciu sekund. Stanął na nim ks. Marcin Hodana z Krakowa (2:08:23), a tuż za nim metę przekroczył ks. Paweł Szczygieł z Nowego Sącza (czas 2:09:25).

Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia zostanie zapamiętana jako rozgrywana w ekstremalnych warunkach pogodowych. O ile jednak przed rokiem biegaczom dał się we znaki 34 stopniowy upał, o tyle w tym roku była to ogromna ulewa, która przeszła przez Beskid Mały w ciągu pierwszych dwóch godzin od startu. Ci, którzy finiszowali później na metę przybiegali w pięknym, jesiennym słońcu.

Już teraz zapraszamy na Górski Bieg Frassatiego 2021, w weekend 18-20 czerwca 2021. Bliższe szczegóły przyszłorocznej imprezy przedstawimy już wkrótce - obserwujcie naszą stronę i odwiedzajcie nasz fanpage na facebooku. Tam znajdziecie też galerie zdjęć i filmy z obecnej edycji.