Warsztaty "Zero Waste" z TPN i profilaktyka przeciwudarowa w miasteczku biegowym

To tylko niektóre atrakcje, które przygotowaliśmy dla tych, którzy przybędą w czerwcu na Górski Bieg Frassatiego.

2019-03-21

W naszym miasteczku biegowym, w którym zlokalizowane zostaną start i meta biegu, czeka na Was sporo dodatkowych atrakcji. Dla Was, czyli dla biegaczy i kibiców. M.in. biegi dziecięce, koncert irlandzkiego folku w wykonaniu "Carrantuohill", dmuchańce dla dzieci i foodtrucki. O tym napiszemy więcej wkrótce. Dziś natomiast chcemy przedstawić Wam dwa punkty edukacyjne: prowadzone przez Tatrzański Park Narodowy warsztaty "Zero Waste" oraz stoisko Zapobiegam.pl, prowadzone przez Fundacje Udaru Mózgu.

W namiocie Zapobiegam.pl będą czekali na Was lekarz i fizjoterapeuci, którzy udzielą chętnym darmowej konsultacji na temat przeciwdziałania udarowi mózgu i zawałowi serca połączoną z pomiarem ciśnienia aparatem wykrywającym migotanie przedsionków, które jest głównym czynnikiem ryzyka wystąpienia udaru mózgu. Fundacja przygotuje też 40 koszulek "zapobiegam.pl", które rozda osobom chętnym pobiec w nich w ramach akcji edukacyjnej.

Z kolei Jan Krzeptowski-Sabała z  Tatrzańskiego Parku Narodowego poprowadzi dla Was warsztaty "Zero Waste", na których dowiemy się  jak zminimalizować produkcję śmieci w swoim życiu oraz jak cieszyć się górami, a jednocześnie nie niszczyć środowiska naturalnego. Będzie sporo wiedzy i praktycznych wskazówek, również dotyczących życia codziennego:)
Śmieci są obecnie jednym z największych zagrożeń dla dzikiej przyrody oraz zdrowia człowieka. Można je znaleźć na wszystkich kontynentach,nawet bezludnych wyspach. Są na dnie oceanu i w Himalajach. Plastik przedostaje się do łańcuchów pokarmowych i do naszego ciała.
To samo dzieje się w naszych polskich górach i lasach. Turystyka i sport generują wielkie ilości odpadów, które nieraz są pozostawiane przy szlakach, nawet na obszarach chronionych.
Co my jako turyści, biegacze, narciarze możemy zrobić aby zmniejszyć ilość śmieci jakie produkujemy? Czy da się spakować plecak tak, aby nie było w nim śmieci? Jak unikać jednorazowych opakowań w codziennym życiu – na zakupach, w kuchni czy łazience? W jaki sposób możemy pomóc w ochronie górskiej przyrody? To pytania, na które poznamy odpowiedzi w czasie warsztatów.
Już teraz zapraszamy Was na to spotkanie! A o innych wydarzeniach, które odbędą się w naszym miasteczku biegowym będziemy informowali wkrótce.

Przypominamy też, że zapisy na Górski Bieg Frassatiego trwają do 30 kwietnia lub do osiągnięcia limitu 350 biegaczy. 

Zobacz też projekty koszulek technicznych Biegu Frassatiego i medali, które przygotowaliśmy dla finiszerów biegu.

Aktualności

nd pn wt śr cz pt sb

27

28

29

30

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

1

2

3

4

5

6

7

Dzisiaj: 29.10.2020

KONTAKT

biegfrassati@gmail.com
tel.:+48 664 909 239

SOCIAL MEDIA

youtube-icon